onsdag 4 december 2013

Radio: Avsnitt #14: Fitnessfestivalen 2013

Förra helgen innefattade ett event som innehöll en enorm mängd människor med intresse för träning, hälsa, bodybuilding och/eller fitness. Eventet heter Fitnessfestivalen och det hålls årligen i Svenska Mässan i Göteborg. Det här var ett perfekt tillfälle för att ta med kamera och mikrofon, då otaliga atleter och profiler inom träningsindustrin samlas under ett och samma tak. Sagt och gjort, här är materialet som spelades in under Fitnessfestivalen 2013. Jag vill passa på att be om ursäkt om avsnittet kan verka förvirrande vid enstaka tillfälle då det var inspelat med den visuella upplevelsen i åtanke. Klicka här för att se videoreportaget istället.

Foto: Ulrika Eriksson



Glöm inte att kolla in...
Boris Kleine: http://www.exhalegym.se
Lars Gunnar Östling: http://instagram.com/lars_oestling
Anders Graneheim: http://www.andersgraneheim.se
Emma Bengtsson: http://instagram.com/emmmmmmisen
Samir Troudi: http://instagram.com/samirtroudi
Ronnie Niemi: http://instagram.com/ronnie_niemi
Leo Wessman: http://instagram.com/leowessman
Johan Adolfsson: http://www.liveyourdreamitspossible.se
Eva Lagerhorn Blom: http://instagram.com/evalagerhornblom
Jesper Enander: http://www.proteinbutiken.se
Toradj Tavackoli: http://www.proteinbutiken.se/.../toradj-tavackoli
Klaudia Larson: http://www.klaudialarson.org
Arne Lundell: http://instagram.com/arnelundell
Eleonore Eriksson: https://www.facebook.com/eleonore.eriksson.7
Binais Begovic: http://www.bmr.me
Ako Rahim: http://argetfit.se/argetfit/ako-rahim
Alex Danielsson: http://instagram.com/alextyngredanielsson
Andreas Guiance: http://instagram.com/andreasguiance
Martin Alexandersson: http://www.rezpons.com

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar