onsdag 3 december 2014

Radio: Avsnitt #40: Fitnessfestivalen 2014

Vi hade längtat ett helt år och nu var det äntligen dags att göra ett återbesök på Svenska Mässan i Göteborg. Fitnessfestivalen firade 10-årsjubileum och Bringing Awesome Back var på plats tillsammans med en hord förväntansfulla besökare. Vid sidan av festivalen gick tävlingen Luciapokalen där atleter, coacher och funktionärer såg till att vi bjöds på en rejäl show. Det här är vårt reportage från platsen där allting hände!

Foto: Ulrika Eriksson



Glöm inte att kolla in...
Albin Eriksson: http://instagram.com/albingymmar
Martin Alexandersson: http://instagram.com/martin_alexandersson
Oleg Anisimov: http://eu.olimp-supplements.com/?p=12&m=73
Mohamed Lotfy Nilsson: http://instagram.com/mohamedloty
Mathias Zachau: http://www.mathiaszachau.com/
Markus Paukkonen: http://instagram.com/markuspaukkonen
Alex Danielsson: http://instagram.com/alextyngredanielsson
Andreas Guiance: http://instagram.com/andreasguiance
Ali Komai: http://instagram.com/ali_komai
Johan Adolfsson: http://instagram.com/swedish_supplements_athlete_
Anders Lundgren: http://instagram.com/anders_lundgren
Madeleine Persson: http://instagram.com/madele1ne_p
Antoni Khadraoui: https://www.facebook.com/antoni.khadraoui
Karin Grängsjö: http://instagram.com/legsftw
Niro de la Rua: http://instagram.com/dela_rua
Arne Lundell: http://instagram.com/arnelundell
Eleonore Eriksson: https://www.facebook.com/eleonore.eriksson.7
Frida Bålefalk: http://instagram.com/fridabalefalk
Mikael Hancic: http://instagram.com/mickehancic
Ronnie Niemi: http://instagram.com/ronnie_niemi
Leo Wessman: http://instagram.com/leowessman
Felix Perez: http://instagram.com/felixperez78
Linus Carlén: http://instagram.com/linuscarlen
Olimp: http://se.olimp-supplements.com
Tyngre: http://www.tyngre.se
MAGNE Workout Wear: http://www.magnewear.com
WheyHey Proteinglass: http://www.wheyhey.com
ALCoaching: http://www.bodynutrition.se/tjanster/al-coaching/
Antonis Gym: http://www.antonisgym.se
Gymgrossisten: http://www.gymgrossisten.com
RHEA Massage: http://www.rheafriskvard.se
JA-massage: http://www.bokadirekt.se
GASP: http://www.gasp.nu
Better Bodies: http://www.betterbodies.se
NOCCO: http://www.nocco.se
Fitnessfestivalen: http://www.fitnessfestivalen.se
Luciapokalen: http://www.luciapokalen.nu

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar